Healthy Breakfast for $1.62!

Everyday I’m muff, muff, muffin…and an orange!

Prep time: 1 min

  1. Plate bran muffin and orange
  2. Peel orange

Fresh bran muffin: $1

Fresh orange: $.62

Total Cost: $1.62

Prices are based off:

1 Fresh bran muffin from a supermarket bakery in Massachusetts, USA

8 pack of regular oranges from a supermarket in Massachusetts, USA

Published by Conner Erickson Weight Loss Solutions

Certified Personal Trainer, fitness and nutrition enthusiast that loves hiking, writing, playing sports, reading, and meditating. I strive to help others engage in health and wellness through education and practice.

Leave a comment

Design a site like this with WordPress.com
Get started